Kontsert: Võta mind lehtede varjuTagasi

Sündmuse info:
Kontsert
03.03.2019 kell 17:00 5€
Osta pilet

Kevadkuu kolmandal päeval ootame teid kuulama Eesti interpreete - Kädy Plaas - sopran, Riivo Kallasmaa - oboe, Ulla Krigul - harmoonium - kelle koostöös on sündinud kava „Võta mind lehtede varju“. Esitamisele tuleb tuntud Eesti heliloojate loomingut, nagu A.Pärt, P.Uusberg, O.Ehala, M.Kõlar, S.Grünberg, V.Ojakäär.  

Kontsert algab kell 17:00

Pääse 5€, müügil Piletimaailmas ja kohapeal.  

Kontserdisari baseerub koostööle ning kaasrahastusele Helikunsti sihtkapitali, Tartumaa ekspertgrupi, Elva kultuurikeskuse  ja Uus Kontsert OÜ poolt.

Kädy Plaas-Kala on pälvinud tunnustust nii kontserdi- kui ka ooperilaval. Hinnatud solistina esineb ta vokaalsümfoonilistes suurvormides ning teeb koostööd mitmete interpreetide ja ansamblitega. Ooperilauljana on ta üles astunud lisaks Eestile ka Saksamaal, kus debüteeris 2007. aastal Frasquitana ooperis „Carmen”. Kädy lõpetas 2007. aastal EESTI Muusika- ja Teatriakadeemia (dots. Nadia Kuremi juhendamisel). Hetkel jätkab samas Kuremi juures magistriõpinguid. Ta on osalenud Cathrine Sadolini, Ingrid Kremlingi ja Sona Ghazariani meistrikursustel.

 

Riivo Kallasmaa on õppinud oboed Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. T.Loorits) ning Eesti Muusikaakadeemias (õp.O. Ainomäe). Ta on end täiendanud Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis (P.Dombrecht) ning Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias (D. Carmel). Riivo on osalenud ka mitmetel meistrikursustel (T. Indermühle, H. De Vries). 1999. aastal saavutas Riivo Kallasmaa teise preemia Vabariiklikul Noorte Puhkpillimängijate konkursil ning aastal 2003 pälvis ta maineka Holland MusicSessions stipendiumi. Aastal 2006 võitis Riivo festivali “Con brio” ningsaavutas Tartu Noore Kultuurikandja tiitli. Aastast 2001on Riivo Kallasmaa töötanud Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris, Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning Vanemuise Sümfooniaorkestris.

 

Ulla Krigul on üks Eesti noorema generatsiooni silmapaistvamaid organiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Marja Jürissoni ja prof. Ivari Ilja klaveriõpilasena ning 2006. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri prof. Andres Uibo oreliklassis. Ajavahemikus 2004–2006 täiendas ta end Viinis (Universität für Musik und Darstellende Kunst) Martin Haselböcki oreliklassis. Samuti on ta osalenud David Timmi, Wolfgang Zereri, Serge Schoonbroodti, Christoph Krummacheri, Peter van Dijki, Michel Bouvardi, Guy Bovet’ ja Damiano Peretti meistriklassides.Järgmised sündmused